HKMO Logo

Eloğlu Harita Blog

Yapı Kayıt Belge Bedeli Ödemeleri İçin Süre Uzatıldı

01 Temmuz 2019

İmar barışından faydalanmak için müracaat eden ancak 30.06.2019 tarihi itibarı ile ücretini ödemeyerek imar barışından faydalanamayan vatandaşlar için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ek süre tanındı.


Kararnameye göre 31 Temmuz 2017 tarihine kadar yapı kayıt bedelinin %25'inin yatırılması durumunda kalan kısmın 31 Aralık 2019 tarihine kadar taksitlendirilmesi yapılabilecek.


Ücretin tamamının ödenmemesi durumunda (ilk %25 lik kısım ödendikten sonra) kalan kısım için her ayın başında %2 artış yapılarak yıl sonuna kadar taksit taksit ödeme yapılabilecek.

Beğen
Bu paylaşımı 0 kişi beğendi
 
İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi İmar Affı

23 Temmuz 2020

İMAR BARIŞI KAPSAMINDA YAPI KAYIT BELGESİNİ ALDIM  VE BEDELİNİN TAMAMINI ÖDEDİM.BİNA HAZİNE ARAZİSİ ÜZERİNDEDİR,SÜRESÜ İÇİNDE ARSA ALIMI BAŞVURUSUNU KAÇIRDIM NE YAPMALIYIM?HAZİNEDEN BU ARSAYI NASIL ALABİLİRİM VEYA SÜRE UZATILIR MI?

 Yukardaki toplama sonucunu kutuya yazınız.
 • Eloğlu Harita 23 Temmuz 2020

  Merhabalar

  Maalesef hazine arazilerinin satışı ile ilgili müracaat için çok kısa bir zaman aralığı verdiler. Haliyle bir çok kişi duymadan süre bitmiş oldu. Müracaatlarda da çok katı kurallar olduğu için haberi olan bazı vatandaşlar da kendimizi durduk yere şikayet etmeyelim diye müracaat dahi etmediler. 


  Hazine arazilerinin satışına yönelik çok net bir bilgi yok maalesef. Bunun için ilinizde bulunan çevre il şehircilik müdürlüğüne giderek süreç hakkında bilgi talep etmenizi öneririm.

  Beğen
  0
Bu Konuda Soru Sor
 Yukardaki toplama sonucunu kutuya yazınız.

 

ELOĞLU HARİTA EMLAK

Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet İşh. 26/E Melikgazi Kayseri

Telefon: 0(352) 222 35 64

Hizmetlerimiz

 • İfraz Tevhid Parselasyon
 • Yapı Aplikasyon Projesi
 • Zemin Tespit Tutanağı
Eloğlu Harita tarafından geliştirilmektedir. Copyright © 2005-2024