HKMO Logo

Eloğlu Harita Blog

Yapı Kayıt Belgesi Zemin Tespit Tutanağı Ücreti

22 Eylül 2018

İmar kanununun geçici 16. maddesine göre başvuruda bulunarak Yapı Kayıt Belgesi alanların yapılarını tapuya tescil ettirmek istediklerine bir Harita Mühendisi tarafından Zemin Tespit Tutanağının hazırlanarak kadastrodan onaylatması gerekmektedir.


Aşağıdaki forma Yapı Kayıt Belgesi aldığınız yapının oturum alanını yazarak Zemin Tespit Tutanağı hazırlanması için Harita Mühendisine ödenmesi gereken ücreti hızlıca hesaplayabilirsiniz.


Zemin Tespit Tutanağı Maaliyeti
Hesapla
Taban alanını yazarak hesapla butonuna tıklayınız


Burada hesaplanan ücret yaklaşık maliyet hesabıdır.  Harita Mühendisi tarafından hazırlanan yapı kayıt belgesi üzerindeki alan bu hesapta kullanılarak net fiyat hesaplanacaktır.

Zemin Tespit Tutanağı ücreti Harita Kadastro Mühendisleri Odası tarafından yayınlanan Mühendislik Hizmetleri Ücret cetvelinin XVI nolu başlığına göre belirlenmektedir.

Bu çizelge 2018 yılı 2. yarı yıl için geçerlidir.


Beğen
Bu paylaşımı 4 kişi beğendi
 
Harita Fiyatı zemin tespit tutanağı imar barışı ücreti yapı kayıt belgesi imar affı 2018

10 gün önce

128 metre kare evim var yapı kayıt belgesini aldım ruhsatı yoktu bu işlem içim bir tane takipci tuttum  1.5 metre kare hazineye girmiş evim  takipci işleri takip etmediğinden kendim koşturdum takipcinin tek yaptığı harita mühendisini bulmak oldu harita mühendisine imzayı attıkdan sonra para verip vermiyeceğimi sordum harita mühendisi ise biz onu takipci ile hallederiz dedi daha sonra ben kadostrodan harita mühendisinin çizmiş olduğu dosyayı aldım ve tapuya kendi elimle teslim ettimtapuda mal müdürlüğüne harçları yatırdıktan  sonra belediyeyede raiş bedelini yatırdım  ve tapuyu alarak başka birine evi sattım  aradan 1 ay geçti takibci beni aradı abi görüşelimde tapu işlerini halledelim dedi bende o işi 1 ay öncesinde halleddim dedim abi harita mühendisi benden para istiyor dedi ne kadar dedim 1.300 tl olduğunu söyledi bende kardeşim sen aradan çekil harita mühendisiyle ben konuşurum dedim ok dedi ben harita mühendisiyle konuşmadım sorum:harita mühendisine nekadar para vermem gerekiyor şuandas evde benim değil aradan 3 ayda zaman geçmiş yapıkayıt belgesini aldığım günden buyana yani hakkada girmek istemiyorum kazıkda yemek istemiyorum lütfen bana yardımcı olun saygılar


 Yukardaki toplama sonucunu kutuya yazınız.
 • Eloğlu Harita 10 gün önce

  Eloğlu Harita olarak emin tespit tutanağı işlemlerini oturum alanı 100 m2 ye kadar olan yapılar için kadastro harcı da dil 600 TL ücretle yapıyoruz. Bu rakam bina oturum alanına göre artacaktır. Yukarıdaki formu kullanarak hesaplayabilirsiniz.


  Konuyu işi yapan harita mühendisi ile görüşmeniz en sağlıklısı oalcaktır.

  Beğen
  0
13 gün önce

Satın aldığım evin arsası 167 metre kare 53 metre karesi hazine yeri ev 91 metre kare yapı kayıt belgesi çıkartılmış  evin tapuya  işlenmesi için hazine yeri satın alınması gerekiyormuş bunun için dilekçe verdik 1 sene  sürermiş bu durumda yapı kayıt belgesi tapuya işlenmediği için sorun olur mu?

 Yukardaki toplama sonucunu kutuya yazınız.
 • Eloğlu Harita 13 gün önce

  Merhabalar

  Dilekçenizi nereye verdiniz, Milli Emlak Müdürlüğüne mi? Bu durumda hazine arazisinin satışı ihale usulü ile gerçekleşir ve tapu çıkarılması için harita mühendisi tarafından hazırlanan dosyanın tapusunun çıkması bir yıl sürer.


  İmar barışı kapsamında da satış için müracaat edebilirsiniz. Ancak bu konuda henüz netleşen bir süreç yok. Hazine arazisini almak yapıyı tapuya tescil ettirmek için bir süre daha beklemenizi öneririz.


  Yapı kayıt belgesi aldıktan sonra tapuya işletmek için bir süre sıkıntısı bulunmamaktadır. Süreci takip ederek uygun bir zamanda müracaatınızı yapabilirsiniz.

  Beğen
  0
Bu Konuda Soru Sor
 Yukardaki toplama sonucunu kutuya yazınız.

 

ELOĞLU HARİTA EMLAK

Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet İşh. 26/E Melikgazi Kayseri

Telefon: 0(352) 222 35 64

Hizmetlerimiz

 • İfraz Tevhid Parselasyon
 • Yapı Aplikasyon Projesi
 • Zemin Tespit Tutanağı
Eloğlu Harita tarafından geliştirilmektedir. Copyright © 2005-2018